Sisi ve Esad Görüştü!

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile Suriye lideri Beşşar Esad, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik yoğun saldırıları ve bölgedeki tırmanan gerilim konusunda bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Mısır Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, liderlerin Gazze’deki son durumu ele aldığı ve çatışmaların genişlemesini önlemenin önemine vurgu yaptığı belirtildi.

Görüşmede, Sisi ve Esad’ın bölgesel güvenliği ve istikrarı koruma çabalarını artırmaya karar verdikleri ifade edildi.

Ayrıca, Filistinlilerin yerinden edilmesine karşı çıkıldığı ve insani yardımların sürdürülebilir şekilde ulaştırılması gerektiği ve çatışma ortamının genişlemesinin önlenmesi ile bölgesel güvenlik ve istikrarın korunmasının gerekliliği vurgulandı.

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, Mısır’ın Gazze Şeridi’nde ateşkes sağlanması, insani yardımların güvenli bir şekilde iletilmesi ve bağımsız bir Filistin devletinin kurulması için çabalarını sürdüreceğini belirtti.

38 BİN 98 FİLİSTİNLİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 694’ü çocuk, 10 bin 279’u kadın olmak üzere 38 bin 98 Filistinli öldü, 87 bin 705 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

metni farklı kelimelerle baştan yaz daha dikkat çekici ve çarpıcı olsun haberin yapısını değiştir ve haber 3 paragraftan oluşsun haberdeki tırnak içindeki cümlelere dokunma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir