Biden: Amcamı yamyamlar yedi

ABD Başkanı Joe Biden, amcası Ambrose Finnegan’ın İkinci Dünya Savaşı sırasında uçağının düşmesinin ardından Yeni Gine’de yamyamlar tarafından yenildiğini ima etti.

Scranton’da amcasının adını taşıyan savaş anıtını ziyaret ettikten sonra gazetecilere konuşan Biden, amcasının “Bosie” olarak da anıldığını söyledi.

Uçağın Yeni Gine üzerinde vurulduğunu belirten Biden, “Uçağın bazı parçaların bulundu ama (amcamın) cesedini bulamadılar. Çünkü eskiden Yeni Gine’nin o bölgesinde çok fazla yamyam vardı.” ifadelerini kullandı.

RESMİ KAYITLARA GÖRE, UÇAK DENİZE DÜŞTÜ VE 3 KİŞİ KAYBOLDU

Resmi kayıtlara göre, Biden’ın amcası Finnegan’ın Yeni Gine’ye giden A-20 Havoc uçağı, 14 Mayıs 1944’te ada açıklarında okyanusa iniş yapmış.

O dönem hazırlanan Pentagon raporunda, “Uçak, Yeni Gine’nin kuzey kıyısında okyanusa inmek zorunda kaldı. Uçağın iki motoru da alçak irtifada arıza yaptı ve uçağın burnu suya sert bir şekilde çarptı. 3 kişi batan enkazdan çıkamadı ve kazada kayboldu. 1 kişi ise sağ kalarak bölgeden geçen mavna tarafından kurtarıldı. Ertesi gün havadan yapılan aramada, kayıplardan hiçbir iz bulunamadı.” ifadeleri kullanılmış.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir