Yumuşacık havluların sırrı tenis topundan geçiyor ! Nasıl mı ?

Bazı ev hanımları için havlular yıllarca yumuşak kalırken bazıları için birkaç yıkamadan sonra sertleşip itici hale gelebilir.

Ve burada mesele kesinlikle ev tekstilinin kalitesi değil.

Önemli olan, temel yıkama kurallarına uymanız gerektiğidir.

Onlar neler?

Yük seviyesi :

Önemli bir nokta ise çamaşır makineniz tam doluyken havluları yıkayamazsınız. % 50’den fazla doldurmamaya çalışın.

Ayrıca havluların başka eşyalar olmadan yıkandığını da unutmayın.

Önemli olan nokta yanlış pudra seçiminin havluların sertliğini etkileyebileceğidir.

Sıvı çamaşır deterjanı kullanmak en iyisidir. Yarım ölçü kabı yeterli olacaktır.

Tenis topları:

Daha hızlı kurutma: Tenis topları, kurutulan öğeler arasında ayrım oluşturarak kurutma işleminin verimliliğini artırmaya yardımcı olabilir. Çamaşır makinesi çalışırken, tenis topları etrafta zıplar ve giysilerin birbirine yapışmasını önleyerek daha fazla hava sirkülasyonu sağlar. Sonuç olarak daha hızlı ve daha eşit kurutmaya olanak sağlanır.

Azalan kırışıklıklar: Tenis toplarının zıplama hareketi, giysilerin kurutma sırasında aşırı kırışmasını önlemeye de yardımcı olabilir.

Yumuşatma ve tüylenme: Tenis topları, doğal kumaş yumuşatıcıları olarak işlev görebilir. Çamaşır makinesinde hareket ederken kumaşlara hafifçe masaj yapar ve kabartırlar, bu sayede daha yumuşak bir hal alırlar.

Tüylenmeyi önleme: Tenis topları, belirli kumaş türlerinde tüylenmeyi (küçük kumaş toplarının oluşmasını) önlemeye yardımcı olabilir. Tenis topları, giysilerin birbirine yapışmasını önleyerek, tüylenmeye katkıda bulunabilecek sürtünmeyi azaltır.

Çamaşır makinesinde tenis topu kullanırken dikkat edilmesi gerekenler:

– Kir veya nemin çamaşırlarınıza bulaşmasını önlemek için temiz ve kuru tenis topları kullanın.

– Özellikle tenis topları yeniyse veya keskin bir kokusu varsa, giysilerinize doğrudan temas etmesini önlemek için tenis toplarını temiz bir çorap veya kumaş çantaya koymayı düşünün.

– Tenis toplarının zıplama hareketine duyarlı olabilecek hassas kumaşlara dikkat edin. Bu gibi durumlarda, bunları kullanmaktan kaçınmak veya dikkatli kullanmak isteyebilirsiniz.

– Tenis topları popüler bir seçim olsa da, bu amaç için özel olarak tasarlanmış ticari kurutma topları da mevcuttur. Bu toplar genellikle kauçuk, plastik veya yünden yapılır ve kurutma işlemi sırasında tenis toplarına benzer faydalar sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir